TaxMachine PITy 2019/2020

Profesjonalny program do rozliczania rocznych deklaracji PIT za 2019 rok.
Rozliczysz i wyślesz do systemu e-Deklaracje wszystkie rodzaje PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39), a także PITy pracownicze/płacowe (PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C i inne). Odliczysz wszystkie ulgi podatkowe, w tym ulgę ulgę na dzieci, ulgę na internet, ulgę rehabilitacyjną.
Zawsze bezpłatnie i bez ograniczeń, także w zastosowaniach komercyjnych, w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych. Możliwość pracy wielostanowiskowej i zdalnej.

Więcej na temat programu Pobieram program PITy 2019/2020

PIT-36 - deklaracja głównie dla przedsiębiorców

PIT 36 - druk PIT najczęściej składany przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, najem i zarabiające za granicą

Zeznanie PIT-36 to druga pod względem popularności, po PIT-37, deklaracja podatkowa. Co roku składają ją miliony podatników.

Zeznanie to jest składane najczęściej przez przedsiębiorców, czyli osoby prowadzące samodzielnie działalność gospodarczą, lub przez osoby działające w spółkach cywilnych. Deklaracja jest też składana przez rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolniczaj.

Dodatkowo, druk PIT-36 jest rozliczany przez osoby trudniące się najmem własnych nieruchomości. Ponadto, zeznanie to składają osoby pracujące poza granicami kraju, jednocześnie mające stałe miejsce zamieszkania w Polsce.

Druk PIT-36 musi też być złożony w przypadku, gdy w poprzednim roku otrzymaliśmy dochody, od których mieliśmy obowiązek opłacania zaliczek lub nie było płatnika, który ten obowiązek za nas realizował. Najczęściej wchodzą tu różnego rodzaju okazjonalne dochody.

Dane niezbędne do sporządzenia zeznania pobierane są w przypadku przedsiębiorców z ksiąg podatkowych lub rachunkowych, a w przypadku osób wynajmujących nieruchomości są to najczęściej dowody wpłat, przelewy i dokumeny związane z poniesionymi kosztami uzyskania tych przychodów.

PIT-36 może być rozliczany jako "wspólny" przez małżonków, lub w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Jeśli osiągamy dochody, które normalnie rozlicza się na PIT-37, np. dochody z pracy w kraju, z emerytur czy rent, to nie składamy już tej deklaracji, wszystko wpisujemy na druku PIT-36.

pit 36 druk program 2019

Słowa kluczowe

zeznanie pit-36, deklaracja pit-36, formularz pit-36, skala podatkowa, program do pit-36, dochody zagraniczne, objaśnienia pit 36, pit-36 za 2019 rok, pit-36 2020, dochody z działalności gospodarczej, najem opodatkowany skalą podatkową, pit-36, druk pit-36